Zajęcia literackie pn. „Fascynujący świat bajek”.

W dniu dzisiejszym w naszej szkole odbyły się zajęcia literackie pn. „Fascynujący świat bajek”. Zajęcia prowadzone były przez panią Barbarę Szczubełek - Dyrektor Biblioteki w Śniadowie. Miały na celu uświadomienie uczniom, jak ważne jest czytanie bajek i literatury dziecięcej. Czytanie pobudza przede wszystkim wyobraźnię, poszerza zasób słownictwa, rozwija zdolność logicznego myślenia i wzmacnia pamięć. Uczniowie klas 1-3 podczas zajęć wykonywali bajkowe zadania, odgadywali tytuły bajek na podstawie serii obrazków związanych z treścią bajki, układali puzzle, a także ruchowo improwizowali bajkę. Bajki wywierają fantastyczny wpływ nie tylko na wyobraźnię młodego człowieka, jego ciekawość poznawczą, ale również na wrażliwość emocjonalną, chęć pokonywania własnych słabości, kształtują prawidłowe postawy społeczne oraz budują poczucie własnej wartości. Serdecznie dziękujemy pani Dyrektor za przeprowadzenie zajęć dla uczniów naszej szkoły, gdyż sprawiły im one dużo satysfakcji, a także rozwinęły ich zainteresowania oraz wyobraźnię.

Anna Przestrzelska