Jesteś tu: » Strona startowa » Sport

Witam na stronie poświęconej wydarzeniom sportowym.

Wszystkich szkół podstawowych w województwie podlaskim, które uczestniczą we współzawodnictwie sportowym jest 416. Aby walczyć o najwyższe cele, należy przejść długą drogę eliminacji. Najpierw eliminacje gminne, później powiatowe, następnie eliminacje grupy zachodniej, które dzielą się na półfinały i finały. Ostatnim etapem są finały wojewódzkie, które mogą być podzielone na trzy rundy. Jest to długa i ciężka droga do sukcesu, którym jest miano Mistrza Województwa.

Nasza szkoła może już się pochwalić takimi tytułami:

•  tyt. Mistrzyń Województwa w piłce nożnej dziewcząt w roku szkolnym 2008/09;

• tyt. Mistrzyni Województwa Marii Runo w biegu na 200m przez płotki (2010/11);

• tyt. V-ce Mistrzyń Województwa w piłce nożnej dziewcząt na Turnieju ORLIKA o Puchar Premiera Donalda Tuska (2011/12).

• tyt. Mistrzyni Województwa Małgorzaty Kosińskiej w rzucie dyskiem (2012/13);
  • tyt. V-ce Mistrzyni Województwa Małgorzaty Kosińskiej w pchnięciu kulą (2012/13);
  • tyt. V-ce Mistrza Województwa Piotra Tarnackiego w biegu na 200m (2012/13);
  • 4 miejsce Kacpra Bagińskiego w biegu na 60m podczas ogólnopolskich finałów Czwartków Lekkoatletycznych (2015/16).

Trzeba nadmienić, że im wyżej się dostajemy, tym przychodzi nam walczyć z drużynami z większych szkół, z większych miast. Pomimo tego, już od wielu lat nasza szkoła, należy do czołówki szkół w województwie, pod względem osiąganych wyników sportowych. W roku szkolnym 2008/09 byliśmy nawet najlepsi w kategorii szkół małych. Tym bardziej trzeba docenić sukcesy naszych uczniów.

Nauczyciel wychowania fizycznego

Blusiewicz Krzysztof